iPhone 17 Çok Daha İnce Bir Tasarımla Beraber Gelebilir

iPhone 16’nın 2024 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak, Apple’ın akıllı telefonunun 2025 sonbaharında çıkacak sürümü üzerinde çalıştığını ve tasarımla ilgili büyük bir değişiklik içerdiğini belirten raporlar var.

Çoğu sızıntısıyla beraber tanınan Mark Gurman, bu haftaki raporunu yayınladı. Bildirilene göre isimsiz kaynaklardan gelen haberler, şirketin önümüzdeki yıl çıkacak iPhone 17 için daha önce bir telefon üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Yeni tasarımın 2025 sonbaharında iPhone 17’nin piyasaya sürülmesine kadar hazır olabileceğini de ekliyor.

Tasarımdaki bu değişiklik, Apple’ın Mayıs ayında iPad Pro’nun en yeni sürümünü piyasaya sürmesinin ardından geldi. Bilindiği gibi iPad Pro’nun en yeni versiyonunda M4 işlemci ve OLED ekran yer alıyor. Tüm bu bileşenler 5.1 mm’lik alüminyum bir kasanın içerisinde yer alıyor.

Gurman, Apple’ın yeni iPad Pro’yu şirketin çok daha ince cihazının ilki olarak gördüğünü söylüyor. 2025’te gelecek yeni iPhone’a ek olarak, Apple Watch ve MacBook Pro cihazlarında da bu ince tasarımı görebiliriz.

Apple, iPhone 17 cihazını söylendiği gibi ince ve hafif yapabilirse, mobil cihaz tasarımda bir başka büyük trend başlaması söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x